Çin takvimi ile cinsiyet belirleme

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

İnsanoğlunun dünya üzerinde var olduğu zamandan bu yana doğacak bebeklerin cinsiyeti hep merak konusu olmuştur. Tabi meraka paralel olarak da doğacak bebeğin cinsiyetini tahmin edebilmek için çok değişik ve farklı yöntemler denenmiştir ve halen de dünyanın birçok yerinde, doğacak bebeğin cinsiyetini önceden belirlemek için birçok farklı yöntem denenmektedir.

Doğacak bebeğin cinsiyetini önceden öğrenme ve belirleme için insanlık tarihi kadar eski bir yöntem olan Çin Takvimi halen dünyada en çok bilinen, ilgi gören ve uygulanan yöntemdir. Nasıl çıktığı ve kaynağı bilinmemekle beraber, bundan yaklaşık olarak 700 yıl öncesinde yaşamış Çinli Astroloji bilginleri tarafından geliştirildiği tahmin edilmektedir. Başta Çin olmak üzere Uzakdoğu halkları, yüzyıllar boyunca Çin Takvimi kullanarak doğacak bebeklerinin cinsiyetini belirlemeye çalışmışlardır. Bu takvimin aslı halen Pekin’ deki Bilim Enstitüsünde muhafaza edilmektedir.

Çin Takvimi Nasıl Kullanılır?

Çin takvimine göre doğacak bebeğin cinsiyetini bilebilmek için annenin hamile kaldığı zaman ki yaşını ve ayını kesinlikle bilmek gerekiyor. Yaş hesabı yapılırken dikkate alınması gereken konu yaş ve aylar, Çin Takvimine göre hesaplanmalıdır. (Bu da yuvarlak olarak gerçek yaşınızdan 2 yıl fazlasına denk gelir). Çin kaynaklarına göre, takvimin isabet oranı % 90 dır.

Burada önemle hatırlatmak gerekir ki; Çin Takvimi dahil bütün cinsiyet tahmini yöntemlerinin hiçbirinin bilimsel bir değeri ve açıklaması yoktur. Çünkü çocuğun cinsiyeti babanın sperminde bulunan X veya Y kromozomu tarafından belirlenir. Ve babadan anneye geçen spermdeki X veya Y kromozomundan hangisinin çocuğunun cinsiyetini belirleyeceği tamamen bir muammadır.

Fakat doğacak çocuğun cinsiyetini belirlemek için Çin Takvimi gibi yöntemleri kullanmak kesinlikle eğlenceli bir iştir. Çocuk cinsiyetini belirlemek için kullanacağınız tablo belki % 100 çocuğunuzun cinsiyetini belirlemez ama ilerde çocuğunuza anlatabileceğiniz güze anılara sahip olursunuz. Ayrıca çocuğun cinsiyetinden daha çok ruh ve vücut sağlığının yerinde olması çok daha önemlidir.

Çin takvimine ulaşmak için bu bağlantıyı tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir