Bebek cinsiyeti öğrenmek için geleneksel tahmin yöntemleri

Bebek Cinsiyeti Öğrenmek İçin Geleneksel Tahmin Yöntemleri

Aslında tıptaki gelişmelerden sonra, anne karnındaki bebeğin cinsiyetini doğmadan çok daha önce ultrason sayesinde öğrenebiliyoruz. Tıbbın ileri olmadığı, çoğu hastalığın tedavi yönteminin bilinemediği zamanlarda, özelikle de şimdiki genç nesle çok farklı ve komik gelebilecek yöntemlerle bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmeye çalışıldığı birçok yöntem vardı. Günümüzde de tamamen eğlence amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu yöntemlerin bazıları; Çin takvimi, kırmızılâhana testi, yüzük testi vb. eğer hem hoşça vakit geçirip eğlenmek, hem de arkadaşlar arasında hoşsohbet etmek istiyorsanız buyurun geleneksel anneanne yöntemlerine.

Çin Takvimi

Çinli astrologların bulduğu ve uyguladığı Çin takvimi, Uzakdoğu’da yüzyıllar boyunca doğacak bebeklerin cinsiyetini belirlemek için kullandıkları bir yöntemdir. Eski Çin’de Çin takviminin % 90 başarı sağladığı iddia edilse de bu iddianın hiçbir bilimsel gerçekliği ve dayanağı yoktur. Çin takvimindeki çalışma şekli; belirli aylarda kadın ve erkeğin birlikte olmaları esasına dayanmaktadır. Zaten yazının da en başında söylediğimiz gibi Çin takvimi ve birazdan sayacağımız diğer yöntemlerin hiçbirinin gerçekliği yoktur.

Kalp Atışı Testi

Anne karnındaki bebeğin kalp atışları, anneyi psikolojik olarak rahatlattığı bilinmektedir. Fakat eskiler kalp atışlarının aynı zamanda cinsiyeti de belirlediğini de düşünmüş olacaklar ki, anne karnındaki bebeğin kalp atışlarının dakikada 140 ve üzeri ise kız, aşağıdaysa erkek olduğunu iddia etmişlerdir.

Kırmızılahana Testi

Kırmızılâhanayı kaynatın. Su soğuduktan sonra, anne adayından aldığınız idrardan bir iki damla suyun içerisine atın. Eğer su renk değiştirerek mora dönerse çocuk erkek, pembe renge dönüşürse de kız çocuğu olacak demektir.

Yüzük Testi

Bu testte ise lahana falan kaynatmanıza gerek yok. Yapmanız gereken şey ise gayet basit. Anne adayını sırt üstü yatırıyorsunuz. İpin ucuna yüzük bağlayıp anne adayının göbeği üzerine sarkıtıyorsunuz. Eğer yüzük sağa sola doğru sallanıyorsa kız, ileri geri sallanıyorsa erkek bebek olacak demektir.

Sarımsak Testi

Eğer sarımsak seviyorsanız tam size göre bir test sarımsak testi. Sarımsağı cildinize sürüyorsunuz. Eğer cildinizdeki koku ağır ve uzun süre kalıyorsa erkek, koku hafif ve daha çabuk çıkıyorsa kız bebek geliyor demektir.

Anahtar Testi

Bebek bekleyen anne adayından bir anahtar getirmesi istenir. (ama bu testi yapacağınızı anne adayına söylemeyin). Anne adayı anahtarın dar ucundan tutarak getiriyorsa bebek kız, anahtarın geniş ucundan tutarak getiriyorsa erkek bebek olacak demektir.

Maya Takvimi

Anne adayının doğum tarihi ve doğacak çocuğun doğum tarihilerinde her ikisinin de tek veya çift ise bebek kız olacak, eğer anne veya bebekten birinin tek diğerinin çift ise bebek erkek olacak demektir.

Sabah Bulantısı

Hamileliğin ilk üç ayındaki bulantılar çok yoğun ve ağır şekilde geçiyorsa kız, eğer bulantı az ve hafif geçiyorsa erkek olacak demektir.

Alt – Üst Testi

Bebek anne karnında alt kısımda duruyorsa erkek, eğer bebek üst tarafta duruyorsa kız çocuk olacak demektir.

Tatlı – Tuzlu Testi

Anne adayı hamileliği süresince tuzlu yiyecekleri canı çekiyor ve aşeriyorsa erkek, tatlı yiyecekleri canı çekiyor ve aşeriyorsa kız bebek olacak demektir.

Karbonat Testi

Anne adayının idrarının kullanıldığı başka bir test daha. İki – üç yemek kaşığı karbonatı çukur bir tabağa koyun. Karbonatın üzerine hamilen idrarından biraz dökün ve bekleyin. Eğer bu karışımdan kabarcıklar üste doğru çıkıyorsa bebek erkek, yok karbonatta küçük çaplı bir reaksiyon gelişmişse kız bebek olacak demektir.

Sivilce Testi

Bebek bekleyen annelerin cildi hamilelik nedeni ile farklılaşır ve değişir. Eğer hamilenin cildinde aşırı derecede sivilcelenme oluştuysa bebek kız, yok sivilcelenme az veya yoksa bebek erkek olacak demektir.

Meme Başı Testi

Anne adayının meme başı aşırı derecede koyu ise bebek erkek, meme başı açık renk veya değişiklik olmadıysa kız bebek olacak demektir.

Yüzük Şekli Testi

Anne adayının yüzü yuvarlak bir görünüm almışsa kız bebek, yüzde herhangi bir değişiklik yok veya ince uzun bir görünüm varsa erkek çocuk olacak demektir.

“Bebek cinsiyeti öğrenmek için geleneksel tahmin yöntemleri” için 2 yanıt

  1. gebelikteki testlerin cok afedersiniz b*kunu cıkarmışlar, hadi çin takvimini vs. anladımda sivilce testi nedir allah için ? allah akıl fikir versin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir