Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplamaÇin takvimine göre nasıl cinsiyet tahmini yapılır?
Çin takvimine göre cinsiyet belirleme 2 adet veriye dayanır hangi ayda ve kaç yaşında hamile kaldığınız. Çin’de 700 yıldır uygulanan bu yöntemi kullanaran çocuğunuzun cinsiyetini büyük bir doğruluk olasılığıyla tahminde bulunabilirsiniz.

Aşağıdaki formu kullanarak cin takvimini hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yaşınızı ve hamile kaldığınız tarihin doğru bir şekilde hesaplaması için doğum tarihinizi ve son adet gördüğünüz yani hamile kaldığınız tarihi dorğu bir şekilde girmelisiniz.

Hesapla

Çin ve asya ülkelerinin hemen hemen hepsinde bebek bekleyen çiftler “Çin Takvimi” yöntemine başvuruyor. 700 yılı aşkın süredir kullanılan bu yöntem ile %90 oranında doğru sonuç verdiği idda ediliyor. Çin astroloji uzmanlarınca 700 yıl önce hazırlanan bu takvime aşağıda ulaşabilirsiniz.

Çin Takvimi

21 yaşında kız, 30 yaşında ise erkek cocuk olma olasılığı daha fazla. Bu takvime göre anenin yaşının hamile kalınan ayla keşistiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya çıkartıyor.

Not: Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama yöntemi bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntem değildir, bebeğinizin cinsiyetini kesin bir şekilde öğrenmek için lütfen doktorunuza danışın.

“Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama” için 20 yanıt

 1. çok saçma geliyor aslında çin takvimi filan ama ilginçtir doğru sonuç veriyor 🙂 2 tane kızım var ikisinde de cinsiyet takvimi doğru.

  artık denkmi geldi yoksa varmıdır bir hikmeti bilmiyorum 🙂

 2. bizim hatun meraklı bu tarz şeylere, bende geçenlerde ondan duydum çin takvimi ile cinsiyet bulma olayını, merakımdan araştırmak için baktım da bizim veletlerin de cinsiyetini buldu ilngç gerçekten.

 3. 8 yıl önce bakmıştım bende şimdi nerden geldi aklımda çin takvimine baktım bilmiyorum 🙂

  anılarım depreşti, bu arada çin takvimine ne kadar güvenirsin bilmiyorum banada saçma geliyor hala ama tutmuştu 🙂

  1. inanacak pek bir şey yok çin takvimine, işte bir hevestir bakılır 😀 sizinkide şans eseri olmuştur, banada pek inandırıcı gelmiyor 🙂

 4. Kızımız olucak bu takvime gore bakalım ins tutar 😀 kızımız olursa adını Neriman koyacağım 🙂

 5. Sacma be 🙂 sanmiyorum gerceklerle bi ilgisi oldugunu, çin takvimide çinlilerin çıkardigi hurafe 😀 sans eseri denk gelmistir, birileri cikip mantik cercevesinde bilimsel bi aciklama yapmadikca benim icin oyle kalacak.

  1. herhangi bir bilimsel açıklama bu güne kadar yapılmadı, bizde sadece meraklılar için bu bilgileri sitemizde yer verdik 🙂

  1. temmuz ve haziran ayında hamile kalmak isterseniz 30,32 ve 33 yaşlarında hamile kalırsanız çin takvimine göre erkek çocuğunuz olur.

  1. Merhabalar, çin takvimine göre erkek çocuğunuz olacak, Allah analı babalı büyütsün şimdiden 🙂

 6. Merhaba 26haziran 1982liyim son adetim 20haziran 2015 bebegin cinsiyeti ne olur cevaplarsaniz sevinirim

  1. Merabalar,

   Çin takvimine gore Mart, Nisan, Haziran, Eylül, Kasım ve Aralık aylarında gebe kalırsanız erkek çocuğunuz olur. Biz teşekkür ederiz 🙂

  1. Çin takviminine göre 2019 yılı içinde, Mart, Nisan, Haziran, Eylül, Kasım ve Aralık aylarında gebe kalırsanız, erkek bebeğiniz olur. Bu hesaplamayı sitemizde yer alan takvime göre sizde yapabilirsiniz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir