Bebek Cinsiyeti Öğrenmek İçin Geleneksel Tahmin Yöntemleri

Bebek Cinsiyeti Öğrenmek İçin Geleneksel Tahmin Yöntemleri

Aslında tıptaki gelişmelerden sonra, anne karnındaki bebeğin cinsiyetini doğmadan çok daha önce ultrason sayesinde öğrenebiliyoruz. Tıbbın ileri olmadığı, çoğu hastalığın tedavi yönteminin bilinemediği zamanlarda, özelikle de şimdiki genç nesle çok farklı ve komik gelebilecek yöntemlerle bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmeye çalışıldığı birçok yöntem vardı. Günümüzde de tamamen eğlence amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu yöntemlerin bazıları; Çin takvimi, kırmızılâhana testi, yüzük testi vb. eğer hem hoşça vakit geçirip eğlenmek, hem de arkadaşlar arasında hoşsohbet etmek istiyorsanız buyurun geleneksel anneanne yöntemlerine.

Çin Takvimi

Çinli astrologların bulduğu ve uyguladığı Çin takvimi, Uzakdoğu’da yüzyıllar boyunca doğacak bebeklerin cinsiyetini belirlemek için kullandıkları bir yöntemdir. Eski Çin’de Çin takviminin % 90 başarı sağladığı iddia edilse de bu iddianın hiçbir bilimsel gerçekliği ve dayanağı yoktur. Çin takvimindeki çalışma şekli; belirli aylarda kadın ve erkeğin birlikte olmaları esasına dayanmaktadır. Zaten yazının da en başında söylediğimiz gibi Çin takvimi ve birazdan sayacağımız diğer yöntemlerin hiçbirinin gerçekliği yoktur.

Kalp Atışı Testi

Anne karnındaki bebeğin kalp atışları, anneyi psikolojik olarak rahatlattığı bilinmektedir. Fakat eskiler kalp atışlarının aynı zamanda cinsiyeti de belirlediğini de düşünmüş olacaklar ki, anne karnındaki bebeğin kalp atışlarının dakikada 140 ve üzeri ise kız, aşağıdaysa erkek olduğunu iddia etmişlerdir.

Kırmızılahana Testi

Kırmızılâhanayı kaynatın. Su soğuduktan sonra, anne adayından aldığınız idrardan bir iki damla suyun içerisine atın. Eğer su renk değiştirerek mora dönerse çocuk erkek, pembe renge dönüşürse de kız çocuğu olacak demektir.

Yüzük Testi

Bu testte ise lahana falan kaynatmanıza gerek yok. Yapmanız gereken şey ise gayet basit. Anne adayını sırt üstü yatırıyorsunuz. İpin ucuna yüzük bağlayıp anne adayının göbeği üzerine sarkıtıyorsunuz. Eğer yüzük sağa sola doğru sallanıyorsa kız, ileri geri sallanıyorsa erkek bebek olacak demektir.

Sarımsak Testi

Eğer sarımsak seviyorsanız tam size göre bir test sarımsak testi. Sarımsağı cildinize sürüyorsunuz. Eğer cildinizdeki koku ağır ve uzun süre kalıyorsa erkek, koku hafif ve daha çabuk çıkıyorsa kız bebek geliyor demektir.

Anahtar Testi

Bebek bekleyen anne adayından bir anahtar getirmesi istenir. (ama bu testi yapacağınızı anne adayına söylemeyin). Anne adayı anahtarın dar ucundan tutarak getiriyorsa bebek kız, anahtarın geniş ucundan tutarak getiriyorsa erkek bebek olacak demektir.

Maya Takvimi

Anne adayının doğum tarihi ve doğacak çocuğun doğum tarihilerinde her ikisinin de tek veya çift ise bebek kız olacak, eğer anne veya bebekten birinin tek diğerinin çift ise bebek erkek olacak demektir.

Sabah Bulantısı

Hamileliğin ilk üç ayındaki bulantılar çok yoğun ve ağır şekilde geçiyorsa kız, eğer bulantı az ve hafif geçiyorsa erkek olacak demektir.

Alt – Üst Testi

Bebek anne karnında alt kısımda duruyorsa erkek, eğer bebek üst tarafta duruyorsa kız çocuk olacak demektir.

Tatlı – Tuzlu Testi

Anne adayı hamileliği süresince tuzlu yiyecekleri canı çekiyor ve aşeriyorsa erkek, tatlı yiyecekleri canı çekiyor ve aşeriyorsa kız bebek olacak demektir.

Karbonat Testi

Anne adayının idrarının kullanıldığı başka bir test daha. İki – üç yemek kaşığı karbonatı çukur bir tabağa koyun. Karbonatın üzerine hamilen idrarından biraz dökün ve bekleyin. Eğer bu karışımdan kabarcıklar üste doğru çıkıyorsa bebek erkek, yok karbonatta küçük çaplı bir reaksiyon gelişmişse kız bebek olacak demektir.

Sivilce Testi

Bebek bekleyen annelerin cildi hamilelik nedeni ile farklılaşır ve değişir. Eğer hamilenin cildinde aşırı derecede sivilcelenme oluştuysa bebek kız, yok sivilcelenme az veya yoksa bebek erkek olacak demektir.

Meme Başı Testi

Anne adayının meme başı aşırı derecede koyu ise bebek erkek, meme başı açık renk veya değişiklik olmadıysa kız bebek olacak demektir.

Yüzük Şekli Testi

Anne adayının yüzü yuvarlak bir görünüm almışsa kız bebek, yüzde herhangi bir değişiklik yok veya ince uzun bir görünüm varsa erkek çocuk olacak demektir.

Çin Takvimi Nasıl Kullanılır ?

Çin Takvimi Nasıl Kullanılır ?

Doğacak çocuğun cinsiyetini belirlemek ve cinsiyetini tahmin edebilmek için yaklaşık 700 önce Çinli Astroloji Bilginleri tarafından geliştirilen Çin Takvimi, halen dünya üzerinde en çok kullanılan cinsiyet tahmin ve belirleme yöntemidir. Fakat burada hemen anti parantez belirtmekte yarar var. Başta Çin Takvimi olmak üzere hiçbir cinsiyet belirleme ve cinsiyet tahmini yöntemi bilimsel gerçeklere dayanmaz.

Bebeğin cinsiyetini belirleyebilmek için öncelikle annenin hamile kaldığı yaşı ve ayı bilmek gerekir. Yalnız hamile kaldığınız yaşınızı Çin Takvimindeki tabloya göre hesaplamalısınız, yoksa tahmininiz yanlış çıkacaktır.

Yaş Hesaplama

Çin Takvimi ile yaşınızı hesaplarken önce miladi yaşınıza +1 veya +2 ekleyeceksiniz. Bunun için dikkate almanız gereken şey, doğum tarihinizin o yıldaki Çin yılının başlangıcından önce olup olmadığıdır.

Mart Ayı ve Mart Sonrasında Doğanlar

Eğer Mart ayında veya Mart ayından sonra doğduysanız miladi yaşınıza +1 ekleyeceksiniz ve Çin Takvimindeki tabloyu bu şekilde kullanacaksınız.

Ocak ve Şubat Ayında Doğanlar

Takvime göre yaş hesaplaması yaparken, farklı sonuç çıkabilecek olanlar Ocak ve Şubat ayında doğanlardır. Ocak ve Şubat ayı doğumluların yaşlarını hesaplayabilmeleri için yapmaları gereken şey ise aşağıda verilen tabloya bakarak yaşlarını hesaplamalarıdır. Doğduğunuz yıl, Çin Takvimindeki o yılın başlangıç gününden önce ise miladi yaşınıza +2 ekleyerek hesaplama yapacaksınız. Şayet Çin Takvimindeki yılın başlangıç gününden sonra doğdu iseniz de miladi yaşınıza +1 ekleyeceksiniz.

Şubat 06 – 1970
Ocak 27 – 1971
Şubat 15 – 1972
Şubat 03 – 1973
Ocak 23 – 1974
Şubat 11 – 1975
Ocak 31 – 1976
Şubat 18 – 1977
Şubat 07 – 1978
Ocak 28 – 1979
Şubat 16 – 1980
Şubat 05 – 1981
Ocak 25 – 1982
Şubat 13 – 1983
Şubat 02 – 1984
Şubat 20 – 1985
Şubat 09 – 1986
Ocak 29 – 1987
Şubat 17 – 1988
Şubat 06 – 1989
Ocak 27 – 1990
Şubat 15 – 1991
Şubat 04 – 1992
Ocak 23 – 1993

Örnek Olarak Hesaplama Yapmak Gerekirse : 1985 yılında doğmuş olan bir kadın , 20 şubat ve sonrasında doğdu ise, miladi yaşına +1 ekleyecektir. Yok 1 Ocak- 19 Şubat 198 tarihleri arasında bir tarihte doğduysa, Çin Takviminin hesabına göre bir yaş daha büyük olacaktır. Bu nedenle miladi yaşına +2 eklemesi gerekecektir.

Çin takvimine ulaşmak için bu bağlantıyı tıklayın.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

İnsanoğlunun dünya üzerinde var olduğu zamandan bu yana doğacak bebeklerin cinsiyeti hep merak konusu olmuştur. Tabi meraka paralel olarak da doğacak bebeğin cinsiyetini tahmin edebilmek için çok değişik ve farklı yöntemler denenmiştir ve halen de dünyanın birçok yerinde, doğacak bebeğin cinsiyetini önceden belirlemek için birçok farklı yöntem denenmektedir.

Doğacak bebeğin cinsiyetini önceden öğrenme ve belirleme için insanlık tarihi kadar eski bir yöntem olan Çin Takvimi halen dünyada en çok bilinen, ilgi gören ve uygulanan yöntemdir. Nasıl çıktığı ve kaynağı bilinmemekle beraber, bundan yaklaşık olarak 700 yıl öncesinde yaşamış Çinli Astroloji bilginleri tarafından geliştirildiği tahmin edilmektedir. Başta Çin olmak üzere Uzakdoğu halkları, yüzyıllar boyunca Çin Takvimi kullanarak doğacak bebeklerinin cinsiyetini belirlemeye çalışmışlardır. Bu takvimin aslı halen Pekin’ deki Bilim Enstitüsünde muhafaza edilmektedir.

Çin Takvimi Nasıl Kullanılır?

Çin takvimine göre doğacak bebeğin cinsiyetini bilebilmek için annenin hamile kaldığı zaman ki yaşını ve ayını kesinlikle bilmek gerekiyor. Yaş hesabı yapılırken dikkate alınması gereken konu yaş ve aylar, Çin Takvimine göre hesaplanmalıdır. (Bu da yuvarlak olarak gerçek yaşınızdan 2 yıl fazlasına denk gelir). Çin kaynaklarına göre, takvimin isabet oranı % 90 dır.

Burada önemle hatırlatmak gerekir ki; Çin Takvimi dahil bütün cinsiyet tahmini yöntemlerinin hiçbirinin bilimsel bir değeri ve açıklaması yoktur. Çünkü çocuğun cinsiyeti babanın sperminde bulunan X veya Y kromozomu tarafından belirlenir. Ve babadan anneye geçen spermdeki X veya Y kromozomundan hangisinin çocuğunun cinsiyetini belirleyeceği tamamen bir muammadır.

Fakat doğacak çocuğun cinsiyetini belirlemek için Çin Takvimi gibi yöntemleri kullanmak kesinlikle eğlenceli bir iştir. Çocuk cinsiyetini belirlemek için kullanacağınız tablo belki % 100 çocuğunuzun cinsiyetini belirlemez ama ilerde çocuğunuza anlatabileceğiniz güze anılara sahip olursunuz. Ayrıca çocuğun cinsiyetinden daha çok ruh ve vücut sağlığının yerinde olması çok daha önemlidir.

Çin takvimine ulaşmak için bu bağlantıyı tıklayın.