Çin takvimi nedir ?

Çin takvimi çinli bilgilerin 700 yıl önce çıkardığı ve günümüze kadar gelen takvimdir. Bilimsel olarak hiç bir doğruluğu kanıtlanmamış olmasına rağmen %70-%90 oranında doğruluğu olduğu idda edilmektedir.

Çin takvimi ile bebeğinizin cinseyetini öğrenemk istiyorsanız buna daha çok eğlence ve merak amaçlı bakılmalıdır. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için vakti geldiğinde doktora başvurmanız daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Çin takvimine ulaşmak için bu bağlantıyı tıklayın.

Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplamaÇin takvimine göre nasıl cinsiyet tahmini yapılır?
Çin takvimine göre cinsiyet belirleme 2 adet veriye dayanır hangi ayda ve kaç yaşında hamile kaldığınız. Çin’de 700 yıldır uygulanan bu yöntemi kullanaran çocuğunuzun cinsiyetini büyük bir doğruluk olasığıyla tahminde bulunabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurarak bebeğinizin çinsiyetini çin takvimine gore tahmin edebilirsiniz. Tabiki bu bilgilerin doğruluğunun bilimsel bir veri olduğunu soylemek çok yanlış olur ama aldığımız yorumlara ve istatistiklere bakarsak doğru olma olaslığı oldukca yüksek. Doğum yılınızı ve son adet tarihinizi yazarak bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

Hesapla

Çin ve asya ülkelerinin hemen hemen hepsinde bebek bekleyen çiftler “Çin Takvimi” yöntemine başvuruyor. 700 yılı aşkın süredir kullanılan bu yöntem ile %90 oranında doğru sonuç verdiği idda ediliyor. Çin astroloji uzmanlarınca 700 yıl önce hazırlanan bu takvime aşağıda ulaşabilirsiniz.

Çin Takvimi

21 yaşında kız, 30 yaşında ise erkek cocuk olma olasılığı daha fazla. Bu takvime göre anenin yaşının hamile kalınan ayla keşistiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya çıkartıyor.

Not: Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama yöntemi bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntem değildir, bebeğinizin cinsiyetini kesin bir şekilde öğrenmek için lütfen doktorunuza danışın.